УЗД органів малого тазу
Ніяка методика виявлення недуг не дасть більш точного результату і не є найбезпечнішою, ніж ультразвукова діагностика. З її допомогою можна виявити ранні патології та порушення в роботі органів. Повною мірою це стосується і органів малого тазу.
На сучасній апаратурі рекомендується зробити УЗД органів малого тазу у Києві. У такий спосіб ефективно виявляються неполадки в:
- жіночої репродуктивної системи;
- нирках та жовчовивідних шляхах;
- передміхурової залози;
- сечовому міхурі;
- прямий кишці;
- тазостегнових суглобах;
Найчастіше призначають гінекологічне УЗД у Києві. За один сеанс можна обстежити яєчники, матку, фалопієві труби. Зазвичай показаннями для призначення такої діагностики є больові відчуття внизу живота, нерегулярні місячні, різні виділення, аж до кровотеч. Дуже результативним є УЗД яєчників — з його допомогою виявляють запалення, полікістоз і кісти різної етимології. Визначення розміру та форми яєчників у різні періоди циклу дозволяє конкретизувати схему лікування безпліддя.
УЗД органів малого тазу у жінок проводять з метою визначення вагітності. Якщо було отримано позитивний результат — щодо ведення майбутньої мами передбачено ще по одному УЗД у кожен триместр.
УЗД малого тазу у чоловіків дозволяє виявити ряд специфічних для чоловіків:
- простатит та аденома простати;
- захворювання насіннєвих каналів;
- запалення судин яєчок та сім'яників;
Показанням до ультразвукового дослідження служать дискомфорт у пахвинній ділянці, хворобливе та утруднене сечовипускання.
Ультразвукове дослідження кульшових суглобів призначають як додатковий метод при діагностиці артриту, артрозу, запалення кісткової та хрящової тканини.
Підготовка до УЗД органів малого тазу
Поведінка пацієнтів перед ультразвуковою діагностикою залежить від того, яким способом її проводитимуть. Якщо це гінекологічне УЗД, що передбачає трансвагінальну процедуру (через піхву), вона не вимагає попередньої підготовки. Якщо трансректальне обстеження (через задній прохід) — ефект від огляду вимагає наповненого сечового міхура і порожнього кишечника.
Є ще трансабдомінальний метод УЗД органів малого тазу (ОМТ), коли ехолокація проводиться поверхнею живота. Тут потрібна ґрунтовна підготовка: за 2 доби до обстеження виключити з раціону продукти, що викликають газоутворення, за 2-3 години до обстеження ґрунтовно очистити кишечник за допомогою проносного, за півгодини перед процедурою наповнити сечовий міхур повністю. Акушерське УЗД бажано робити на порожній шлунок.
Як роблять УЗД
Якщо має бути УЗД через піхву, внутрішній датчик змащують гелем, для кращого проходження хвилі, а на наконечник надягають презерватив у гігієнічних цілях. Схожа процедура при трансректальному введенні.
При абдомінальному дослідженні пацієнти звільняють від одягу низ живота, і лікар, змастивши датчик гідрогелем, водить по черевній стінці. В обох випадках зображення внутрішніх органів відображається на моніторі.
Незважаючи на значну вартість УЗД, проводити його потрібно так часто, як вимагають свідчення. Це найболючіший і найлегший спосіб високоточної діагностики, що дозволяє виявити та попередити хворобу на ранніх стадіях. Зображення як реального часу вигідно відрізняє його, наприклад, від рентгенівського знімка. УЗД малого тазу на високому рівні проводиться у київській клініці IPF. Тут працюють чудові спеціалісти, знайомі з новітніми методиками проведення такого дослідження.