(044) 500 10 51
(067) 625 55 50
Записатися на прийом
/ / УЗД при вагітності

УЗД при вагітності

узи при беременности в киеве

Вагітність — таємнича та хвилююча подія у житті жінки, адже всередині її організму зароджується нове життя. Для її нормального перебігу необхідне спостереження лікарів та своєчасне обстеження. Важливим діагностичним методом при вагітності є ультразвукове дослідження, яке показує, як розвивається дитина до народження і стан її здоров'я. УЗД для вагітних у Києві проводяться у більшості жіночих консультацій та стаціонарних відділеннях.

Коли робити УЗД під час вагітності

Дуже часто жінки, ще стаючи на облік, лише запідозривши «цікаве становище» на підставі припинення місячних і показань тесту, самі хочуть зробити узі для підтвердження вагітності. Таке обстеження дасть позитивну відповідь після 2 тижнів затримки. Ультразвукова діагностика вагітної, яка спостерігається у лікаря, передбачає 3 сеанси на різних термінах.

Перше УЗД при вагітності лікар призначає у першому триместрі (на 10-14 тижні). Воно передбачає визначити приблизний термін пологів, виявити кількість зародків та наявність хромосомних відхилень у них, виключити позаматкову вагітність, вивчити тонус матки. Термін вагітності визначається під час УЗД з похибкою до 3-х днів.

На терміні 19-23 тижнів робиться планове друге УЗД при вагітності. Майбутні мами проходять його охоче, оскільки тут можливе визначення статі малюка з отриманням фото- та відеоматеріалів, а також підтвердження терміну пологів залежно від ваги та розміру плоду. Робляться висновки про зрілість плаценти - від цього залежить нормальне виношування.

На 7-9 місяці лікарі рекомендують зробити УЗД вагітності у Києві втретє. На підставі діагностики складається повна картина майбутніх пологів: становище плода, можливість обвивання пуповиною, виявляються не виявлені раніше аномалії.

Як часто можна робити УЗД під час вагітності

Кількість ультразвукових досліджень визначається залежно від стану майбутньої породіллі. Якщо виношування плода протікає з серйозними відхиленнями, може знадобитися пройти якісне УЗД при вагітності до 10 разів. Важливим аргументом у разі відмови від позапланових обстежень виступає вартість УЗД. Але часто лікарі змушені вмовляти пацієнток на їхнє проходження, розвіюючи різні міфи про шкоду такої діагностики.

Чи шкідливо УЗД під час вагітності

УЗИ плода в Киеве (УЗИ беременности)

Існує кілька хибних стереотипів на тему шкідливості ультразвукового обстеження. Наприклад:

УЗД на ранніх термінах вагітності може викликати у плода генні мутації. Тут метод ехолокації відбитих полів плутають із рентгенівськими та електромагнітними випромінюваннями, справді шкідливими для людини. Тим більше, що в УЗД вагітності у Києві проводиться на сучасній апаратурі, де використовуються хвилі незначної потужності.

Під час УЗД плід поводиться неспокійно, отже діагностика шкідлива для нього. Таке занепокоєння говорить лише про хвилювання матері, обтяженої забобонами. Гормони стресу, що виділяються при цьому в кров вагітної, негативно впливають на малюка.

Таким чином, питання про доцільність проведення узі під час вагітності не повинно навіть виникати у майбутніх сучасних мам. Фізичну природу ультразвукового випромінювання вивчено достатньо, є маса наукових підтверджень про його безпеку. У той же час, користь від своєчасної діагностики патологій плода досить відчутна. Запорукою успішних пологів завжди буде повна візуальна інформація про перебіг вагітності.

Вартість УЗД при вагітності у клініці IPF по ссылке.