Донорство ооцитів
Нерідко перешкодою для успішного зачаття стає проблема з наявністю чи якістю яйцеклітин у майбутньої матері. В результаті така бажана вагітність не настає. Але кожна представниця прекрасної статі може допомогти жінці, яка зіткнулася безпліддям. Для цього достатньо стати донором яйцеклітини – у Києві цю процедуру проводять спеціалісти IPF. Ми гарантуємо анонімність та безпеку. Щоб взяти участь у програмі, слід заповнити коротку анкету.
Що таке донорство яйцеклітин?
Жіночий організм працює як злагоджений механізм. Тому раз на місяць у яєчниках дозріває 1 яйцеклітина. Але паралельно формуються та інші ооцити. Це незрілі яйцеклітини, які в день овуляції атрофуються та руйнуються. Потім, після завершення менструації, процес повторюється знову.
Але в деяких випадках механізм дає збій. У результаті вагітність не настає. У таких ситуаціях буде потрібно донор яйцеклітини. Ооцити для запліднення отримують із організму жінок, які добровільно вирішили допомогти іншим дівчатам відчути радість материнства.
Зрозуміти, що таке донорство яйцеклітини, нескладно. Це передача біологічного матеріалу від однієї жінки до іншої. Після процедури у донорів не виникає проблем із вагітністю. Адже в нормі у жінок за все життя формується понад 400 тисяч ооцитів. А під час пункції витягують лише невелику кількість. Тому процедура не вплине на фертильність донора.
Хто потребує донорських яйцеклітин?
Існує маса причин безпліддя, а також низка захворювань, при яких виникають проблеми із зачаттям та розвитком ембріонів. Найчастіше донорство яйцеклітин потрібно при таких відхиленнях:
- патології яєчників, що призводять до проблем із фертильністю;
- передчасна менопауза;
- відсутність яєчників;
- формування яйцеклітин низької якості;
- генетичні захворювання у майбутньої матері, які можуть призвести до порушень у розвитку плода;
- інші патології, що впливають на якість та наявність яйцеклітин.
Сьогодні існує донорство ооцитів. Ця маніпуляція стала справжньою панацеєю для жінок, які морально давно мами, але в них ще немає дітей.
Специфіка проведення процедури
Перш ніж стати донором яйцеклітини, дівчатам слід пройти консультацію. На ній лікар відповість на всі питання, що цікавлять. Сама процедура забору ооцитів складається з таких етапів:
Первинна консультація та обстеження. Цей етап включає стандартний гінекологічний огляд, збирання анамнезу, УЗД та забір аналізів для лабораторної діагностики. Це допоможе оцінити стан організму перед тим, як відбувається донорство яйцеклітини.
Підготовчий. Майбутнім донорам проводять медикаментозну стимуляцію яєчників. Це призводить до збільшення числа фолікулів, що активно ростуть. Відповідно, кількість ооцитів зростає. Процедура передбачає регулярний УЗД-моніторинг, тому на ультразвукове дослідження необхідно приїжджати до клініки раз на 3-5 діб.
Забір яйцеклітин. Процедура проводиться під загальним наркозом та не доставить дискомфорту. Сама пункція контролюється за допомогою УЗД, що забезпечує максимальну точність маніпуляції.
Для того, щоб здати яйцеклітину, потрібно близько 2-3 тижнів. Цього часу достатньо для проведення обстеження та стимуляції яєчників. Сам паркан ооцитів триває приблизно 10 хвилин.
Вимоги до донорів
У програмі можуть взяти участь представниці жіночої статі, які відповідають таким параметрам:
- вік від 20 до 32 років;
- відсутність фенотипічних особливостей у зовнішності кандидата у донори;
- наявність власної дитини без генетичних відхилень;
- фізичне та психосоматичне здоров'я в нормі;
- відсутність спадкових патологій та вад розвитку.
Корисно знати: також донація яйцеклітин можлива лише для жінок, які ведуть здоровий спосіб життя. Тому важливою є відсутність шкідливих звичок: куріння, алкоголізм, наркоманія та зловживання медикаментами.
Як стати донором?
В Інституті Планування Сім'ї IPF дотримуються принципів лояльності та конфіденційності. Ми дбаємо про жінок, які погодилися на донорство яйцеклітин. Київ велике місто з достатком клінік. Але якщо ви хочете здати ооцити в комфортних та безпечних умовах, варто вибрати IPF.
Щоб стати донором яйцеклітин, заповніть коротку анкету.