(044) 500 10 51
(067) 625 55 50
Записатись на прийом
/ / ВПЛ в питаннях і відповідях

 

 

У 2008 році німецький вчений Харальд цур Хаузен отримав Нобелівську премію за відкриття вірусів папіломи людини (ВПЛ) і довів прямий зв'язок між їх наявністю в організмі жінки і розвитком раку шийки матки. Існує безліч штамів ВПЛ, деякі з них абсолютно нешкідливі, деякі викликають розростання папілом і бородавок, але є і такі які можуть викликати ракові процеси в епітелії шийки матки. Біда в тому, що такі процеси часто протікають безсимптомно і іноді жінки звертаються пізно, коли процес, запущений даним вірусом, зайшов занадто далеко. Особливо агресивними є 16 і 18 тип даного вірусу.

Контагиозность (ймовірність інфікування) ВПЛ неймовірно висока і презервативи тільки незначно зменшують ймовірність інфікування, так як контакту шкіри з шкірою вже досить для зараження.

На сьогоднішній день специфічної противірусної терапії, що дозволяє вилікувати від ВПЛ, не існує. Так само відсутнє ефективне лікування раку шийки матки, яке могло б пройти без шкоди для репродуктивної функції жінки.

Що робити?

Своєчасна діагностика і профілактика - це загальноприйнята світова тактика.

Скринінгом (плановим обстеженням у всіх жінок) є ПАП тест. Цей тест дозволяє виявити видозмінені клітини і визначитися з тактикою подальшого лікування. ПАП тест на основі рідинної цитології дозволяє уникнути випадкових помилок і є більш достовірним. Менш інформативним є звичайний цитологічний мазок.

У разі змін в цитології необхідно взяти ПЛР аналіз на предмет наявності ВПЛ. Для правильного розуміння процесу доцільно брати аналіз з кількісним визначенням і генотипуванням даного вірусу.

При наявності ВПЛ - яка ймовірність розвитку раку?

Залежно від типу ВПЛ ризик розвитку раку шийки матки різний. У молодих жінок часто відбувається елімінація (самоусунення даного вірусу). Якщо ж вірус вбудовується в геном «клітини господаря», то ймовірність його елімінації вкрай низька. Для визначення даного процесу існує капсидний тест. Цей тест дозволяє виявити білок L1, який оточує ДНК вірусу (саме він використовується для виробництва вакцин проти ВПЛ). Даний білок стимулює імунну відповідь і його наявність свідчить про можливість успішної елімінації ВПЛ з організму жінки.

Може вакцина захистити від раку шийки матки?

Ефективність вакцинації доведена у молодих дівчат до початку статевого життя. У решті категорії жінок ефективність є спірною і знаходиться в процесі дослідження.

Що таке кольпоскопія?

Кольпоскопія - це обстеження шийки матки та піхви за допомогою спеціального обладнання на предмет наявності онкологічних захворювань і вогнищ запалення. Даний метод допомагає виявити онкологічні та передонкологічних процеси на ранніх стадіях.

У разі наявності змін на шийці матки - яка тактика лікування?

При наявності передракових змін на шийці матки - необхідно видалення вірусу разом з клітинами, в яких він «паразитує». Найсучаснішою і делікатної є радіохвильове лікування шийки матки. Даний вид лікування можливий навіть у родили молодих жінок.

Перед початком дослідження необхідно взяти біопсію. Імуногістохіміческое обстеження з визначенням в біоптаті білка р16 дозволяє визначити ступінь ураження клітин і правильно провести лікування.

Радиоволновая ексцизія і конизация (в запущених випадках) можуть врятувати вас від раку шийки матки.

 У клініці IPF ви можете пройти найсучасніше обстеження і лікування, зберегти своє здоров'я. Ми будемо раді допомогти вам.